Akıncılar Vinç Kiralama


Akıncılar Vinç Kiralama

Akıncılar Vinç Kiralama       

Akıncılar vinç kiralama  insan gücüyle kaldırılamayacak kadar ağır yükleri taşımak için geliştirilen, günümüzde de sıklıkla kullanımı tercih edilen vinç taşıma sisteminin kiralama hizmeti vermektedir.

Vinç Türlerine; kurtarıcı vinç, kule vinç, pergel vinç, gezgin vinç, sepetli vinç ve paletli vinç sistemleri örnek verilebilir.

Kiralık Sepetli Vinç

 

Akıncılar sepetli vinç tekerlekli araçların yardımı ile birlikte belirli aralık ve yükseklikleri bulunan yerlere kaldırma ve taşıma işlemi yapan mekanik sistemleri  bulunan makinelerdir. Şehir içinde ve şehirlerarasında rahatlıkla kullanılabilirler.

Ancak inşaat alanında kullanılan vinçler şehir kullanıma pek uygun değildir.

Bunun sebebi diğer vinçlere göre daha da büyük olmasından dolayıdır.

Sepetli vinçin genel olarak 25 ile75 metre arasında olan bom uzunluğuna sahiptir.

Nakliye, yüksek katlı binalarda yapılan tadilat işlemlerinde, taşıma işlemlerinde, afiş asmada, cam montaj ve ağaç  budama gibi işlemlerde sepetli vinçler kullanılır.

Sepetli Vinç Dış Cephe Boyama

 

Yüksek binalarda dış cephe  boyama, badana, ,kaplama, tadilat, tamirat, alçı, sıva gibi işlemler için araç üstü sepetli vinçin yardıma ihtiyaç duyulur.

Bina yüksekliğine göre doğru vinçin kiralanması bu işlerin tamamlanması için oldukça önem arz eden bir konudur.

Dış boyama işlemi binanın yukarısından başlanıp aşağıya doğru boyanır.

Akıncılar sepetli vinç dış cephe boyama ile insan gücü en aza iner.

Dış boyama işlemi vinç yardımı ile daha hızlı ilerler iş çabuk teslim edilir. Vinç ile dış İskele kurmak gibi zahmet gerektirmez  ve  tehlikeli uyandırmaz.

 

Sepetli Vinç Temizlik

Sepetli vinçin bir diğer kullanım alanı da bina temizliğidir.

Günümüzde her yerde görebildiğimiz yüksek binaların bakımı için  de eskisinden farklı yöntemler kullanılmaya başlanmıştır.

 Akıncılar sepetli  vinç temizlik de bu yöntemlerden biridir. Sepetli vinç temizlik için kullanılacak binaya yaklaştırılır ve sepette yer alan personeller tarafından işlem gerçekleştirilir.

 

Sepetli Vinçlerin Temizlikte Kullanım Alanları

Yapıların dış cephe temizliğinde, dış cephe inşası, bina ısı  yalıtımı çalışmalarında, dış cepheden camların silinmesine sepetli vinç kullanılır.

 

Sepetli Vinç Kiralama Ne İçin Yapılır?

Akıncılar kiralık sepetli vinç  bina temizliği, bina boyama, yalıtım, nakliyat işlemleri gibi  ulaşılması zor yükseklikteki yerlere hizmet etmek için kiralanır.

Pratik ve güvenilir bir yöntem olmakla beraber dikkatli olunması ve bilgi sahibi kişiler tarafından kullanılması şarttır.

Sepetli vinçin bakımının da belli aralıklarla yapılması gereken diğer önemli bir noktadır.

 

Sepetli Vinç Kiralama Kontratı

 Sepeti vinç kiralanırken mutlaka kontrat yapılmalıdır.

Kontat ile yapılacak işin türü, yapılacak iş hakkında detaylı bilgi, kontratın geçerli olduğu zaman, iş güvenliği önlemleri, işte kullanılacak araç türü, sepet büyüklüğü, motor gücü kayıt altına alınmaktadır.

 

Sepetli Vinç Kiralama Fiyatı

Akıncılar sepetli vinç kiralama fiyatı yapılacak işin türüne, çalışacak personel sayısına ve kiralama süresine bağlı olarak değişiklik gösteren değerler içerir

 

 

AKINCILAR SEPETLİ VİNÇ KİRALAMA
Sepetli Vinç hizmetleri taşıma sektörünün temel yapı taşlarından birisidir. Tahmil ve Tahliye işlerinin tamamında en büyük rolü oynayan Sepetli Vinç operasyonları güvenli ve hızlı taşımacılığın en önemli parçasıdır. Hemen hemen birçok farklı sektörde ve modelde karşılaştığımız bu iş makinesi küçük dolayısıyla her alana girebilen, kaldırma kuvveti yüksek ve her yöne dönüş kabiliyetine sahip bir mekanizmaya sahip olduğu için taşımacılığın temelini oluşturmaktadır. Firmamız bu konuda müşterilerine her türlü Sepetli Vinç Kiralama hizmetlerini sunmaya özen gösteriyor.


AKINCILAR SEPETLİ VİNÇ KULLANIM ALANLARI
Genellikle ağır iş kollarının bulunduğu alanlarda kullanılmasına devam edilen iş makinesi, şantiye ve sanayi bölgelerinde, depolama alanlarında, Limanların ithalat ve ihracat sahalarının bütününde tercih ediliyor. Aynı zamanda stok temelli çalışan ecza, tekstil, inşaat ve gıda sektörüne ait depolarda, Belediyeler ve belediyelere bağlı çalışan makine ikmal atölyelerinin tamamında kullanılmaktadır. Sektörel olarak taşıma ve tahliye işlemlerin de kullanılan lastikli vinç türevi bu iş makineleri Mesleki yeterlilik belgesine sahip Sepetli Vinç operatörleri tarafından kullanılmaktadır.


AKINCILAR SEPETLİ VİNÇ KİRALAMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?
Sepetli Vinç Kiralamanın en önemli kazancı şüphesiz ki insan gücünden yapılan tasarruf. İnsan gücü taşıma işlemlerinin bütününde büyük rol oynamakta. Bunu teknolojik gelişmeler ile en aza indirmek te Sanayi Devriminin başlıca sebeplerindendir. 10 Kişinin yapacağı işi kısa bir süre zarfı içerisinde 1 kişinin yapabilmesi maliyet olarak, zaman olarak da büyük bir avantaj sağlamaktadır. Mesleki yeterlilik belgelerine sahip olan deneyimli bir operatör tarafından kullanılan bu iş makineleri iş yerini korurken, işçi sağlığı ve güvenliği konusunda da yıllık takibi yapılan risk yönetim istatistiklerini büyük ölçüde düşürecektir. Çünkü az işçi az iş kazası demektir. Yük olarak ağır tonajlı malzemelerin taşınması ya da tahliyesi için kullanılan Sepetli Vinç beden işçilerinin yaşayacağı meslek hastalıklarının da önüne geçmiş olacaktır. Sepetli Vinç Kiralama bir işletmenin iş hacmini arttırırken maliyet hesaplamalarında da kazanç sağlamasını sağlar. Kısa ve saatlik işlerde büyük meblağlar ödeyerek Sepetli Vinç satın almaktansa, işin yapısına ve iş hacmine uygun tonajda Sepetli Vinç Kiralama en doğru seçim olacaktır. Süreklilik gösteren bir iş profiliniz var ise işin süresini göz önüne alarak uzun süreli kiralamalar yapmanız daha verimli olacaktır. Bakım ve ekipman maliyetleri firmanızın kazanç hanesine büyük ölçüde yarar sağlayacaktır.


AKINCILAR SEPETLİ VİNÇLERİN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ
Yeni alınmış bir Sepetli Vinç mühendisler tarafından gerekli montajları yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. Sepetli Vinç Prensip olarak yön ve güç levyeleri ile pistonlara giden gücün kontrol edilmesi mantığı ile çalışır. Mesleki yeterliliği belgesine sahip operatör çevre güvenliği ve çalışma alanının güvenliğini aldıktan sonra Kontak anahtarı vasıtası ile marş durumu hazırlanarak marşa basılır. Motorun bir süre çalışması gerekli yakıt pompa ve hidrolik seviyelerinden tutun direksiyon sistemlerinin güce hâkimiyet göstermesi beklenerek birçok modelde sağ üst konsol kısmında bulunan el freni indirilir. El Freni indirilmeden fren pedalına basılmalıdır. 360 derece dönebilen hidrolik direksiyon manevra kabiliyeti sağlamaktadır. Direksiyonun hemen sağında direksiyonun konsol gövdesine bağlı vites kolu ileriye yani direksiyon yönüne doğru sola itilerek iş makinesi ileriye ve geriye yani direksiyon yönüne doğru sağa çekilerek geriye gitmesi sağlanır. Kolun orta seviyede olması aracın stabil durmasını sağlar. Araç hareket ettirilmeden önce sağda bulunan levyeler vasıtasıyla Sepetli Vinçin çatalı kaldırılmalıdır. Yeni modellerde debriyaj olmadığı için gaz ve fren ayarı iyi yapılmalıdır. Levyeler iş makinesinin kaldırma ve indirme işlemini gerçekleştiren önde çatal kısmının yukarı ve aşağıya hareket etmesini belirli ölçüler dâhilinde sola ve sağa doğru hareket ettirilmesini sağlar. Yüklere göre çok amaçlı ekipmanlar takılabilir. Bu durum levyelerde yukarı aşağıya sistemin aynı çalışması durumu devam eder ama sağa ve sola için kullanılan levyeler diyelim ki bir balya işinde kullanılan ekipmanın sıkma, kavrama ve bırakma işlemlerini yapmasını sağlar.


AKINCILAR SEPETLİ VİNÇ KİRALAMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER?
Yapılacak olan işin durumuna göre Sepetli Vinç Kiralama yapılacaksa birincil olarak dikkat edilmesi gereken kiralama yapılacak olan şirketin İSO ve TSE şartlarının uygun olup olmadığıdır. İSO ve TSE gibi standart kurumları firmaların ve işin güvenilirliği konusunda denetim sağladıklarından kuruluş tercih edilebilirler listesine eklenebilir. İkinci olarak şirkete sorulmadan yaptıkları önceki işlerin araştırılmasıdır. Taşınacak olan yük hem iş gücü hem de yapılan anlaşmalar gereği iki taraf için önem arz eder. Kiralama yaptığınız şirketin daha önceki işleri sizin bu konuda ki güvenilirliğinizi zedelememesi adına incelenmeli ve taşıma işlemi güvenli ve temiz halde yapılmalıdır. Önceki işler iyi, zamanında ve kalite arz ederek yapıldıysa kiralama firmasına bir artı puan eklenebilir. Akabinde işi icra edecek operatörün Makine Mühendisler Odası ya da bakanlık onayı alarak bu belgeyi vermeye hak sahibi olan kurumlarda Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması gerekmektedir.


AKINCILAR KİRALAMA FİRMASININ PROFESYONELLİĞİNE ÖNEM VERİLMELİ
İş ile alakalı olarak Kiralama firması taşıma sigortasına sahip mi, olumsuz bir durumda oluşabilecek sorumluluğun yüzde kaçına vakıf ya da değil öğrenilmelidir. Çalışacak operatörün sigorta dökümü kontrol edilmeli, ekstra sigorta poliçelerinin aslı gibidir imzalı fotokopisi alınmalıdır. İş için tahsis edilen Sepetli Vinçin bakımları ve bakım zamanları, ekipmanların ve makas pimlerinin kontrol zamanlarına kadar incelenmeli ve eksikler var ise giderilmesi konusunda gerekli denetimler yapılmalıdır. Bu tonajı kaldırır mantığı ile makineye orijinal olmayan pim parçaları takılı ise değiştirilmesi istenilmelidir. Kullanım alanına ve en önemlisi yükün tonajına göre Sepetli Vinç kiralanması gerekmektedir. Uzun süreli Sepetli Vinç Kiralama işlemi gerçekleştirilmesi gibi bir durum var ise her işten sonra parça kontrolü, düzenli yakıt ve yakıt pompasının kontrolü, Gerekli stabil bakımların yapılması ve 8 saatten fazla yapılacak çalışmalarda risk faktörü oluşacağı için hem işi yapacak operatörün, hem de aktif çalışan iş makinesinin dinlendirilmesi gerekmektedir. Firmamız tüm Sepetli Vinç Kiralama işlemlerinde son derece profesyonel bir şirket olup her türlü işlem konusunda kurumsal bir yaklaşım sunuyoruz. Kiralama işlemleri için firmamızdan destek alabilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

18m’den 70m’e yüksekliği kadar Araç üstü platform (sepet) yüksekliğine kadar kiralama hizmeti verebiliyoruz.

Evet, yılın 365 günü hizmet veriyoruz.

İhtiyacınıza uygun olarak saatlikte, haftalıkta, günlükte kiralanabilir.

Evet, Araçlarımızın ve operatörlerimizin teknik şartnamelere uygun her türlü evrak ve belgesi elimizde mevcut ve sağlanabilirdir.

Nakit yada eft ile çalışıyoruz
Hizmetlerimiz

Kiralık Sepetli Vinç

Kiralık Sepetli Vinç

7 gün 24 saat Avrupa ve Anadolu Yakası hızlı mobil servis ağımızla hizmetinizdeyiz.

İncele
Sepetli Vinç Dış Cephe Boyama

Sepetli Vinç Dış Cephe Boyama

7 gün 24 saat Avrupa ve Anadolu Yakası hızlı mobil servis ağımızla hizmetinizdeyiz.

İncele
Sepetli Vinç Temizlik

Sepetli Vinç Temizlik

Sepetli Vinçlerimiz Temizlik işlerinde hızlı ve profesyonel çözümler sağlar

İncele